“Včasih nas najtežje življenjske preizkušnje pripeljejo na pot naših največjih blagoslovov.”

“Ne izgubite upanja.”

O hipnoterapiji

Hipnoterapija je oblika psihoterapije, kjer s pomočjo hipnoze umirimo zavestni um (levo polovico možganov), da lahko dostopamo do naše podzavesti (desna polovica možganov), kjer so shranjene naše travmatske izkušnje, čustva, prepričanja in vedenjski vzorci, ki vplivajo na naše vsakodnevno življenje.

"Ključ do sprememb se nahaja v našem nezavednem umu"

Zakaj hipnoterapija?

Ker s hipnoterapijo neposredno odkrivamo nezavedne travmatske izkušnje, ki vplivajo na trenutno življenje, je lahko v primerjavi z drugimi psihoterapevtskimi pristopi veliko bolj učinkovita in hitrejša.


Hipnoza je stanje spremenjene zavesti, ki se običajno opisuje kot stanje globoke sprostitve in povečane osredotočenosti, ki ga doživljamo večkrat na dan (npr. ko beremo knjigo, čas umirjenosti tik pred stanjem…). V tem stanju se počutimo zelo sproščeno, vendar smo še vedno sposobni poslušati in sodelovati.

Potek hipnoterapije

 

Uvodni razgovor

 

Pred začetkom hipnoterapije je ključen uvodni razgovor, ki je izjemno pomemben, saj terapevt dobi jasno predstavo o težavah, s katerimi se sooča klient in kaj klient želi s terapijo doseči. 


Ključen cilj terapevta je, da z usmerjenimi vprašanji bolje razume zgodovino klientovih težav, njegove izkušnje in morebitne ovire, ki bi lahko vplivale na zdravljenje.

Pogovor je tudi odlična priložnost, da klient izve več o tem, kaj lahko pričakuje od hipnoterapije, kako poteka proces in kakšne so morebitne koristi.


Med uvodnim razgovorom je zelo pomembno, da se razjasnijo morebitna vprašanja ali pomisleki, ki jih ima klient glede hipnoze, kar pripomore k zmanjšanju morebitnih strahov ali negotovosti pred začetkom terapije. Pomembno je, da se klient počuti udobno in v celoti zaupa terapevtu, saj bo to ustvarilo ugodno okolje za uspešno izvajanje hipnoterapije.

 

1. srečanje – uvod v hipnoterapijo 

Ko sta terapevt in klient pripravljena, se začne postopek indukcije, ki pomaga klientu doseči stanje globoke sprostitve. To stanje je podobno meditaciji, klient je v sproščenem in umirjenem stanju in v stanju povečane osredotočenosti. 

 

Nadaljnja srečanja – različni hipnoterapevtski pristopi

V nadaljnjih srečanjih terapevt, glede na težave in cilje, uporabi različne hipnoterapevtske pristope, s katerimi klientu pomagamo vstopiti v podzavestni um, kjer ozavestimo čustva, prepričanja, vzorce in vedenja, ki klientu škodujejo. Število srečanj je odvisnih od več faktorjev (vrste težav, vsakega posameznika,  spremljanje napredka klienta). Povprečno je za razrešitev določenih težav potrebnih 4-6 srečanj.

 

Trajanje terapij

Ena hipnoterapija traja običajno do 60 minut. Hipnoterapija je varna, če jo izvaja kvalificiran terapevt in se pogosto uporablja v kombinaciji z drugimi terapevtskimi pristopi za dosego najboljših rezultatov.

Če čutite, da potrebujete podporo pri premagovanju osebnih izzivov in si želite zaživeti bolj polno ter srečno življenje, se mi lahko za terapije oglasite 

na e-pošto: info@ninaipavec.com. V svoji zasebni praksi izvajam individualno in partnersko hipnoterapijo.